Pokaż listę

7 ZALET PRACY W DORADZTWIE FINANSOWYM

1. Nie musisz kończyć specjalistycznych studiów

Do rozpoczęcia kariery doradcy finansowego nie jest potrzebny dyplom ukończenia studiów ekonomicznych ani pokrewnych. Wystarczy wiedza z zakresu finansów, której zdobycie nie jest trudne. Wiele firm udostępnia swoim współpracownikom swoje know-how, a osoby zatrudnione na etacie otrzymują zaproszenie na atrakcyjne szkolenia. Wiedzę na temat doradztwa finansowego można czerpać także z internetu.

2. Rozwój przede wszystkim

Duża dynamika rozwoju rynku finansów, a także szybko zmieniające się oferty banków skłaniają do śledzenia aktualności. Dzięki temu doradca poszerza swoją wiedzę, stając się ekspertem w swojej dziedzinie. To, jak szybko staniesz się profesjonalistą, zależy wyłącznie od Ciebie.

3. Masz wpływ na rozwój Twojej kariery

Twoje zaangażowanie, rozległość branżowej wiedzy, a także rozmiar siatki kontaktów, którą budujesz, bezpośrednio przekłada się na profesjonalizację Twojego zawodu, jak również na wysokość zarobków. Nie tylko doradcy działający na własną rękę cieszą się samodzielnością działania, także ci, pracujący na etacie nie narzekają na zastój w rozwoju kariery.

4. Zero rutyny

Nieprzekonanych do podjęcia pracy na stanowisku doradcy finansowego odstrasza zapewne ogrom dokumentów oraz stosy formalności, które należy regularnie wypełniać. Taki obraz profesji nie jest do końca prawdziwy. Działania doradcy opierają się przede wszystkim na pracy z ludźmi, a każdy klient to człowiek, który ma swoją własną i niepowtarzalną sytuację życiową. To skłania empatycznego doradcę do podejmowania wyzwań i poszukiwania coraz to nowych rozwiązań w celu zadowolenia klienta.

5. Rekomendacje najlepszą formą reklamy

Dobra wiadomość jest taka, że doradca finansowy nie musi promować swojej osoby przy użyciu płatnych narzędzi reklamowych. Najlepszym sposobem reklamy, a co za tym idzie, pozyskiwania nowych klientów, są rekomendacje zadowolonych osób. Profesjonalny doradca, cieszący się estymą, praktycznie nie zabiega o pozyskiwanie nowych klientów, ponieważ ci sami się do niego zgłaszają.

6. Zarobki

Jedną z niezaprzeczalnych zalet pracy w doradztwie finansowym są zarobki. Dochody doradców znacznie przewyższają średnią krajową. Mówi się, że średnio doradcy zarabiają około 10 tys. zł, natomiast zarobki najlepszych plasują się w przedziale 20 - 30 tys. zł miesięcznie. Warto zaznaczyć, że od dłuższego czasu prowizyjny system wynagrodzeń góruje nad stałą podstawą, dzięki czemu doradcy zyskują dodatkową motywację do skutecznego działania.

7. Prestiż

Duża wiedza, uczciwość oraz odpowiedzialność - te trzy cechy składają się na prestiż, którym cieszą się profesjonalni doradcy finansowi. Klienci powierzają im bardzo dyskretne dane, dlatego zdolność doradcy do budowania zaufania odgrywa tutaj ogromną rolę.

Praca w doradztwie finansowym to przede wszystkim duże perspektywy rozwoju, a także duża satysfakcja z wykonywanej pracy i otrzymywanego za nią wynagrodzenia. Godne podkreślenia są także wyjątkowo elastyczne formy zatrudnienia i samodzielność w ustalaniu harmonogramu działań. Z pewnością warto zwrócić uwagę na przedstawione plusy pracy w doradztwie finansowym przy wyborze drogi kariery.

Pokaż listę
Facebook LinkedIn