Pokaż listę

ZOSTAŃ DORADCĄ

To może robić każdy

Pierwszym i niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że tę pracę może wykonywać praktycznie każdy. Co to oznacza? To znaczy, że aby zostać doradcą finansowym, nie trzeba kończyć wieloletnich, wymagających i skomplikowanych studiów ani rujnować domowego budżetu na drogie kursy przygotowujące do wykonywania zawodu. Mało tego, nie trzeba mieć nawet wieloletniego doświadczenia. Zdecydowanie lepszym wyznacznikiem zdolności do podjęcia takiej funkcji jest umiejętność liczenia oraz wiedza o finansach, a tę nietrudno zdobyć.

Satysfakcja i zadowolenie

Doradca finansowy to osoba, która bezustannie poszerza swoją wiedzę, jak również stosunkowo szybko rozbudowuje swoją sieć kontaktów. Rynek zmienia się w sposób niezwykle dynamiczny, dlatego doradcy starają się być na bieżąco z aktualnościami. Dzięki temu doświadczają szybkiego rozwoju zawodowego, aby następnie zyskać w oczach klientów jako eksperci do spraw finansów.

Przede wszystkim ludzie

Świetni doradcy budują długotrwałe relacje z klientami oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Praca doradcy finansowego to przede wszystkim rozmowy z klientami, wsłuchiwanie się w ich potrzeby, a także odpowiadanie na pytania czy rozwiewanie różnego rodzaju wątpliwości.

Zawód z przyszłością

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby społeczeństwo miało zaprzestać korzystania z usług banków, w tym zaciągania kredytów. To dobry znak dla doradców finansowych, ponieważ ich kompetencje będą jeszcze przez długi czas pożądane na rynku pracy. Należy podkreślić, że uruchamiane różnego rodzaju państwowe programy finansowego wsparcia, generują coraz większe zapotrzebowanie na osoby posiadające wiedzę z zakresu nie tylko korzyści oraz ryzyka wynikających z przystąpienia do programu, lecz także skomplikowanych niekiedy formalności. Spora część instytucji finansowych, w tym banków, zatrudnia doradców na etacie, oferując im cykle profesjonalnych szkoleń oraz perspektywy prężnego rozwoju zawodowego.

Zarobki

Za udzielenie tylko jednego kredytu hipotecznego doradca finansowy może otrzymać wynagrodzenie w wysokości od 4000 zł do prawie 13 000 zł. Jeżeli doradca sprzeda inny produkt z zakresu ubezpieczeń lub inwestycji, jego wynagrodzenie może jeszcze bardziej wzrosnąć. Optymistyczny aspekt pracy doradcy finansowego to zależność wysokości prowizji od efektów działania. A to oznacza, że tego typu praca jest mierzalna i daje osobie pracującej na danym stanowisku możliwość optymalizacji pracy pod kątem zwiększenia wydajności, a co za tym idzie, także pobieranych korzyści finansowych.

Mimo, iż na pierwszy rzut oka opisywana działalność sprawia wrażenie przepełnionej formalnościami i obarczonej dużą odpowiedzialnością, doradcy finansowi z pewnością nie mogą narzekać na nudę w swoim zawodzie. Bezustanny rozwój, niejednolite środowisko pracy, nawiązywanie kontaktów z ciekawymi ludźmi, a także satysfakcjonujące zarobki to z pewnością odpowiedź na pytanie czy i dlaczego warto zostać doradcą finansowym.

Pokaż listę
Facebook LinkedIn